Czech Cycling Tour 2010

13.7.2010

Hodně vysoko si laťku nastavil pro příští ročníky Jaroslav Vašíček, ředitel závodu Czech Cycling Tour 2010. Kvalitní startovní pole, těžké a atraktivní etapy závodu, pořadatelské zajištění a horké počasí, to vše byla letošní Czech Cycling Tour. Drobné nedostatky se jistě do příště podaří odstranit, při pořadatelské náročnosti takového podniku buďme shovívaví.

Na start prologu celkově čtyřetapového závodu se postavilo startovní pole čítající přes 130 cyklistů z 19 týmů. Peloton byl nadmíru kvalitní, kompletní česká špička vyjma Kreuzigera a Raboně doplněná o celou řadu zahraničních závodníků. Prostějovští Nikolas Maršálek a Tomáš Salaj startovali za tým Výběr Moravy. Po prologu, který se jel v centru Olomouce, na závodníky čekala náročná etapa z Olomouce do Prostějova. Nebylo to ale 20 kilometrů, které od sebe tato města dělí, ale náročných více jak 150 kilometrů. Právě v této etapě si při posledním okruhu vytvořil rozhodující náskok Leopold König z Hradeckého PSK Whirlpool, který etapu vyhrál a vytvořil téměř minutový náskok na zbytek pelotonu. Nikolas Maršálek došpurtoval v hlavním poli na hezkém 31. místě. III. etapa vedla ze Šumperku do Uničova a závodníky provedla pohořím Jeseníků, přes Červenohorské sedlo, Karlovu studánku. Velmi náročná etapa se stala konečnou pro řadu cyklistů, včetně věhlasných jmen, ale i pro našeho Tomáše Salaje. Naopak Nikolas po statečném výkonu dojel ve druhé skupině a etapu dokončil na 55. místě. Tour byla završena v neděli IV. etapou, která měla cíl opět v Olomouci. V etapě zvítězil domácí Alois Kaňkovský z Dukly Praha, celkové prvenství si udržel Leopold König, který tak letos již poněkolikáté předvedl vynikající formu a vysoké ambice. Nikolas závod dokončil na 55. místě, což je jistě úspěch, zvláště když závod dokončilo pouhých 62 závodníků.