Na Okolo Jižních Čech nejlepší Kocur

16.9.2024, Jižní Čechy, MM

Tým mužů TUFO PARDUS Prostějov absolvoval 11. ročník závodu Okolo Jižních Čech UCI 2.2. V letošním roce organizátoři zavedli až na Šumavu a jeho královská etapa končila v Horské Kvildě. Prostějovští mladí cyklisté si vedli v konkurenci 27 týmů velmi dobře. V celkovém hodnocení se nejlépe umístil Franciszek Kocur, kterému profil závodu vyhovoval.

Prostějovský tým se musel obejít bez nemocného Vojty Soukupa a z důvodu školních povinností také Petra Vávry. Do silničního koloběhu se však vrátil po odpočinku olympionik Jan Voneš. Do závodu v krásném prostředí Jižních Čech vyrazilo 156 cyklistů z 27 týmů. Po celou dobu doprovázelo závodníky hezké počasí a na české poměry slušný zájem cyklistických fanoušků. Závod byl složen ze čtyř etap, když nejnáročnější byla třetí se startem v Českém Krumlově a cílem na Horské Kvildě v nadmořské výšce více než tisíc metrů.

Po poslední etapě s cílem Jindřichově Hradci byl nejvýše hodnoceným závodníkem Franciszek Kocur na 27. místě a Ondřej Pokorný na místě na 30. místě. Vzhledem k tomu, že oba závodníci jsou velmi mladí jedná se o velmi slibné výsledky, což dokládá fakt, že v hodnocení jezdců do 23 let jim patřila v konečném hodnocení 8. a 9. příčka. Franciszek Kocur závodí v dospělé kategorii teprve prvním rokem což jeho výkonu přidává na hodnotě. Solidně závod zvládl i Wojciech Pszczolarski, který se s věkem dokáže vypořádat i se středně těžkým profilem silničních závodů. V hodnocení týmů se TUFO PARDUS Prostějov umístil na 12. příčce.

Sportovní ředitel Michal Mráček k vystoupení svých svěřenců dodává: „Franek se postupně sžívá se závody v dospělém pelotonu. Občas jsou tam ještě nějaké chyby z nezkušenosti, ale to budeme s dalšími závody a přibývajícími zkušenostmi také omezovat. Ondra Pokorný má určitě solidní výkonnost, jen by to chtělo více sebedůvěry a nebát se aktivnějšího pojetí. Jinak ale oba mladíci předvedli velmi hezké výkony.“

Děkujeme za finanční podporu Statutárnímu městu Prostějov, Olomouckému kraji, bez jejíchž podpory bychom nemohli svoji činnost na tak vysoké úrovni provozovat.