Ondřej Tkadlec úspěšný na etapovém silničním závodě v Polsku

7.5.2011

Grudziądz, Polsko, 28.4.2011- 1.5.2011

XXIII Miedzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Prezydenta Grudziądza

I v Polsku Ondra Tkadlec znovu ukázal, že v reprezentačních barvách mu to letos jezdí parádně. Ve dnech 28.4.-1.5. 2011 se konal v polském Grudziadzu tradiční silniční etapový závod zařazený do kategorie UCI 2.1. Krom Ondry reprezentační výběr tvořili tři závodníci z olomouckého Mapei Cyklo Kaňkovský, jmenovitě Ondra Ponikelský (SCM Prostějov), Athanasios Markos, Petr Hampl, doplnění o Ondřeje Rybína a Františka Sisra z Dukly Praha.

První etapa byla rozdělena do dvou částí, první tvořila časovka družstev, kde český výběr obsadil 9. místo s minimální ztrátou na vítězné družstvo. Druhá část etapy měla již standardní formát. Dojezd etapy byl na tři sta metrů dlouhém škvárovém okruhu, do kterého jako první dorazil Ondra. Zkušeně si pohlídal první pozici a zvítězil. Ondra opět ukázal, že hromadné dojezdy dlouhých a rychlých etap mu jsou jako šité na míru. Potřeba je také pochválit celý tým, který opět odvedl dobrou práci.

Do dalšího dne již Ondra vezl modrý dres pro nejlépe bodujícího závodníka. V druhé etapě se čeští závodníci výrazněji neprosadili, ale třetí etapě se již našemu družstvu opět dařilo. Na polské poměry mírně zvlněný terén nám hrál do karet. Peloton se roztrhal a ve vedoucí skupince nikdo z našich nechyběl. Spurtovalo se do mírného kopce s mírným větrem v zádech. Z Čechů na stupních vítězů nejvýše stanul opět Ondra Tkadlec, který si dospurtoval pro třetí místo v etapě. Poslední etapu pak naši reprezentanti ovládli dokonale. V první desítce se umístila celá čtveřice závodníků, třetí místo obsadil Hampl, čtvrté Sisr, páté Ondra Tkadlec a sedmé Markos.

V celkovém pořadí se Ondra Tkadlec umístil na 16. místě a v celkovém hodnocení bodovací soutěže dosáhl na výborné 2. místo.